Czemu zestaw do punch needle to dobry pomysł na początek przygody z tą techniką?

  • 5 mins read

Z tego artykułu dowiesz się, czemu zestaw do punch needle to dobry pomysł na początku przygody z tą techniką. Pokaże Ci, co znajdziesz w zestawie startowym i będziesz mieć możliwość przeczytania fragmentu e-booka o punch needle 😉

Dlaczego gotowy zestaw do punch needle to dobry wybór?

Na pewno zaczynałaś/eś kiedyś przygodę z nową dla Ciebie techniką. Nieważne, czy było to malowanie, wyszywanie, sklejanie modeli statków albo lepienie z gliny – dobrze wiesz, że początki mogą być skomplikowane.

Nieodpowiednio dobrane materiały, złe nożyczki czy nawet klej, który zawsze się sprawdzał (a jakoś tych dwóch tkanin nie chce ze sobą skleić…) potrafią zepsuć całą frajdę z uczenia się nowej, pasjonującej techniki.

I bardzo łatwo możesz się zniechęcić do czegoś, czego nawet nie zdążyłaś/eś porządnie wypróbować.

Z punch needle może być tak samo.

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiednio do siebie dobrana włóczka, igła i tkanina są KLUCZOWE przy tworzeniu z powodzeniem kolejnych pętelek A co za tym idzie – całych wzorów.

Żeby zaoszczędzić Ci niepotrzebnych frustracji, przygotowałam coś co sprawi, że początki przygody z punch needle będą czystą przyjemnością – zestaw startowy do punch needle.

Co znajdziesz w zestawie startowym?

1. Przede wszystkim największy atut zestawu startowego: instrukcję wykonania misia Baltazara, która tak naprawdę jest przewodnikiem po podstawach punch needle. W dodatku przewodnikiem bogato zilustrowanym zdjęciami z każdego kolejnego kolejnego etapu pracy. Ale to nie wszystko! Dostaniesz w nim masę wskazówek, na co zwracać uwagę, jak wygląda dobrze, a jak źle wykonany ścieg, jak wygodnie trzymać igłę i wiele, wiele, wiele innych. Najważniejsze treści są wyraźnie oznaczone, dzięki czemu nawigowanie po instrukcji jest bardzo wygodne i intuicyjne!

2. Idealnie dobrane i współpracujące ze sobą materiały. Igła, która gładko wchodzi w materiał, w którym pętelki zostają na swoich miejscach. Włóczka, która jest na tyle gruba, żeby nie wypadać z tkaniny, a na tyle cienka, żeby swobodnie przepływać przez igłę.  

3. Wzór zaprojektowany w taki sposób, żeby przy łatwej do wykonania pracy nauczyć Cię jak najwięcej praktycznych aspektów haftu punch needle. Po jego stworzeniu kolejne prace nie sprawią Ci trudności!

4. Oraz inne przydatne materiały: tamborek, z którego tkanina nie będzie się wyślizgiwać, klej, który zabezpieczy pracę i pomoże w jej wykończeniu – a w dodatku nie rozpuści się w wodzie! Patyczek i wykałaczkę, które może i niepozorne, ale bardzo ułatwią Ci pracę z pętelkami.

Przewodnik po przewodniku 😉

Gorąco zachęcam Cię do zajrzenia do środka przewodnika. Przekonaj się, w jaki sposób dzielę się wiedzą i jak ilustruję kolejne kroki instrukcji. Zobacz w spisie treści, jakie tematy będą poruszane w dalszej części e-booka.

Najważniejsze fragmenty i alternatywne sposoby rozwiązywania problemów oznaczone są kolorową ramką.

Znajdziesz też cały rozdział o potencjalnych problemach, jakie mogą wystąpić podczas pracy techniką punch needle i ich rozwiązywaniu.

W zielonych ramkach znajdziesz krótkie podsumowanie najważniejszych punktów rozdziałów i najważniejsze wskazówki.

Czy taki zestaw startowy jest dla Ciebie?

Zestaw jest przeznaczony dla osób początkujących. To one wyciągną z niego najwięcej.

Nie musisz więc mieć żadnej wiedzy na temat punch needle! W przejrzyście napisanej (oraz zilustrowanej wieloma zdjęciami) instrukcji krok po kroku przeprowadzę Cię przez cały proces powstawania dekoracji z punch needle.

 

Niemniej jeśli już próbowałaś/eś swoich sił w tej technice, ale napotkałaś/eś problemy, z którymi nie wiesz jak sobie poradzić – albo twój haft nie wygląda tak schludnie jak powinien – Tobie też mogę pomóc! Zapewniam Cię, że mój przewodnik wskaże Ci odpowiednią drogę i podpowie, jak poradzić sobie z trudnościami.

To co powiesz na łatwy początek z punch needle?