Świąteczne warsztaty z punch needle w pracowni Nieulotna

  • 7 mins read

Ten wpis dotyczy warsztatów z punch needle w pracowni Nieulotna we Wrocławiu i tego, dlaczego warto się na nie zapisać. Dowiesz się z niego, z jaką własnoręcznie zrobioną dekoracją świąteczną i jakimi umiejętnościami wyjdziesz po warsztatach. Przeczytasz, jak przebiegają takie warsztaty i zobaczysz, z jakich wzorów możesz wybierać.

*Haft punch needle, haft pętelkowy – używam tych określeń zamiennie. Wszystkie znaczą wykonywanie haftu za pomocą igły do punch needle. 

Co to jest punch needle i co zrobimy na warsztatach?

dekoracje świąteczne z punch needle na gałązce

Punch needle to technika tworzenia tekstylnych dekoracji zbudowanych z pętelek z włóczki. Tworząc prace tą techniką, specjalną “magiczną” igłą z nawleczoną włóczką przekłuwasz mocno naciągnięty na ramę materiał i tworzysz w ten sposób dowolny wzór z pętelek.

Za pomocą tej metody można zrobić dywany (tak, takie do położenia na podłodze), obrazy, inne dekoracje ścienne, tekstylne drobiazgi, a nawet ubrania czy kolczyki.

Na warsztatach wczujemy się w świąteczny klimat i każdy stworzy swoją własną mięciutką świąteczną dekorację. Będzie ona pięknie zdobić twój dom w nadchodzące Boże Narodzenie! A może powiesisz ją na choince? 🙂

Co dokładnie dostaniesz?

Niezbędne materiały do pracy

Udostępnię Ci niezbędne do pracy materiały: tamborek z naciągniętym materiałem, igłę tkacką, włóczki w różnych kolorach, nożyczki, klej, filc do wykończenia pracy. Będziesz mógł/mogła z nich do woli korzystać podczas warsztatów!

Poza tym oczywiście zabierzesz do domu stworzoną przez siebie dekorację!

Gotowe wzory do wyboru

Będziesz mogła/mógł wybrać, jaki wzór (lub wzory) chcesz wyhaftować podczas warsztatów. Wzory są tak przygotowane, żeby na tamborku zmieścił się jeden większy albo dwa mniejsze. Jeśli czas na to pozwoli, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić więcej niż jedną dekorację 😉 

Wiedzę

Po warsztatach będziesz miał/a wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego stworzenia gotowej pracy – od początku do końca – przy pomocy techniki punch needle. Będziesz wiedział/a, jakie są niezbędne materiały i na co zwracać uwagę dobierając je. 

Zabawę

I przede wszystkim czeka Cię miło spędzony czas! Punch needle to bardzo przyjemna i relaksująca technika. Wybacza prawie każdy błąd i jednocześnie pozwala na wzniesienie się na wyżyny swojej kreatywności. Dobra zabawa gwarantowana! 

Moje warsztaty są dla Ciebie odpowiednie, jeśli:

+ jesteś początkująca/y, nigdy nie miałaś/eś do czynienia z techniką puch needle, ale chcesz poznać tą nową technikę? Wspaniale! Na warsztatach nauczę Cię wszystkiego od zupełnych podstaw!

+ próbowałaś/eś coś zdziałać tą techniką, ale pętelki ciągle wypadają, a materiał nie chce ich trzymać? To typowe problemy na początku. Na warsztatach dowiesz się, jak ich uniknąć i jakich materiałów używać, żeby pętelki trzymały się w tkaninie.

+ tworzysz już prace, ale nie bardzo wiesz co z nimi potem zrobić i jak je wykończyć, żeby wyglądały ładnie? Tego wszystkiego możesz dowiedzieć się na warsztatach! I dodatkowo zrobić własną dekorację świąteczną :)+

Jak wyglądają warsztaty z punch needle?

Podczas 3 – 3,5h warsztatów poznasz tajniki haftu punch needle, zrobisz własną ozdobę świąteczną i miło spędzisz wieczór wśród innych kreatywnych osób 🙂

 Po tym czasie wrócisz do domu ze świąteczną dekoracją, którą z dumą ozdobisz swoje mieszkanie!

Przebieg warsztatów:

1. Podstawy punch needle

Na tym etapie dostaniesz dużo teoretycznej wiedzy, którą natychmiast przekujesz na praktykę! Od razu, razem ze mną, będziesz nawlekać igłę i tworzyć pętelki na swoim tamborku. Nie będzie to wykład, a od razu praktyka!

Na początku nauczę Cię obsługi igły do punch needle. Pokażę, jakie są sposoby nawlekania igły i jakie są jej możliwości. Nauczę Cię 4 najważniejszych zasad, o których nie możesz zapomnieć podczas pracy. Pokażę, w jaki sposób wykonywać prawidłowy ścieg. Opowiem też o najczęściej popełnianych błędach i o tym, jak ich unikać. Pokażę, jak spruć fragment pracy i jeszcze raz wyhaftować go w tym samym miejscu.

2. Haftowanie świątecznego wzoru

Na tym etapie przechodzimy do rzeczy! Wybierasz wzór, który chcesz wykonać i pod moim przewodnictwem go tworzysz. Oczywiście przez cały czas jestem do dyspozycji i pomogę Ci we wszystkich trudnościach i problemach.

Pokażę Ci sposoby przenoszenia wzoru na tkaninę i podpowiem, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu własnego wzoru. Z moją pomocą i wskazówkami wyhaftujesz wybraną przez siebie dekorację. Pokażę jak zmieniać kolory włóczki, jakie są sposoby wypełniania obszarów pętelkami i wykańczania ściegów.

3. Zabezpieczenie i wykończenie pracy

Na tym etapie haft pętelkowy jest już gotowy i trzeba go tylko wykończyć, żeby z każdej strony wyglądał schludnie. I tym właśnie się zajmiemy!

Nauczę Cię jak wykończyć wyhaftowaną pracę, żeby zmieniła się w użyteczny produkt lub dekorację – tak, żeby jej obie strony wyglądały schludnie i ładnie. Pokażę jak wyciąć pracę, żeby jej nie uszkodzić, podpowiem, kiedy warto podkleić swoje dzieło, a kiedy nie jest to konieczne. Pokażę, jak wykończyć tył pracy filcem i tym samym zabezpieczyć swoje dzieło.

Wzory, z których możesz wybierać

Miś Baltazar z punch needle w śniegu
Miś Baltazar - obudził z zimowego snu i musi chodzić w szaliczku, bo mu teraz zimno. Teraz rozgląda się za jakimś ciepłym schronieniem. Może na Twojej choince?
Bałwan Cezary z punch needle w śniegu
Bałwan Cezary - zgubił miotłę i nie ma jak zamiatać śniegu. A śnieg sypie i sypie… I nasz bałwan boi się, że zostanie górą śniegu. Możesz go przed tym uratować wieszając go na swojej choince!
Puchaty Mikołaj z punch needle trzymany w ręce
Puchaty Mikołaj - zmarzł na mrozie i dlatego ma teraz siny nos. Bo tak bardzo chce roznosić prezenty, że nawet siarczysty mróz mu niestraszny!
Gwiazdka Stella z punch needle na śnieżnej dyskotece
Gwiazdka Stella - to totalnie imprezowa dziewczyna. Pije dużo grzańca, jasno błyszczy od brokatu i kołyszę się w rytm muzyki na czubku choinki.
Ciastek z punch needle nad kubkiem z mlekiem
Ciastek - prawie został pomylony ze zwykłym pierniczkiem i zamoczony w mleku. Ale w sumie lubi kąpiele mleczne. Dobrze działają na pierniczkową cerę!
Rękawiczka i skarpetki Mikołaja z punch needle na choinkę
Mniejsze ozdoby - zagubione skarpetki i rękawiczki Mikołaja. Może, gdyby miał je przy sobie, nie zmarzłby tak bardzo?

To co? Jesteś zainteresowana/y?

Warsztaty odbędą się 2 grudnia 2022 o godzinie 17.30 w pracowni Nieulotna  – Wrocław, ul. Krakowska 180, budynek D, piętro I.

Koszt warsztatów to 220 zł za osobę. Wymagana jest zaliczka w wysokości 100 zł. A jeśli zapiszesz się do 25.11 albo zabierzesz ze sobą jeszcze jedną osobę, obowiązuje cena promocyjna 200 zł!

Zatem do zobaczenie na warsztatach!

Będzie mi bardzo miło Cię poznać i podzielić się z Tobą moją pasją. Być może skradnie ona Twoje serce tak samo, jak skradła moje?

To też może Cię zainteresować:

[display-posts orderby="rand" image_size="large" wrapper="div" wrapper_class="display-posts-listing image-top" posts_per_page="1" exclude_current="true"]
[display-posts orderby="rand" image_size="large" wrapper="div" wrapper_class="display-posts-listing image-top" posts_per_page="1" exclude_current="true"]
[display-posts orderby="rand" image_size="large" wrapper="div" wrapper_class="display-posts-listing image-top" posts_per_page="1" exclude_current="true"]